MTÜ Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium


  • Eesti
  • English

ISE

Eesti artiklite andmebaasi "Index Scriptorum Estoniae ISE" koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal.  Alates 1.01.2017 koostatakse valikuliselt raamatukogude temaatilistest andmebaasidest lähtuvalt. Aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded.

Andmebaasi ametlik nimi on "Eesti artiklite andmebaas Index Scriptorum Estoniae", ametlik lühend ISE. Andmebaasi nimi inglise keeles on "Database of Estonian Articles Index Scriptorum Estoniae".

Andmebaas sisaldab:

  • üksikuid artikleid 19. sajandist
  • õigus- ja ajalooalaseid artikleid alates aastast 1900
  • enamus ajakirja- ja kogumikuartikleid aastatest 1993-2016, alates 2017 valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt
  • humanitaar- ja sotsiaalteaduste alaseid ajaleheartikleid aastatest 1993-2013
  • Eestit käsitlevaid artikleid välismaistest väljaannetest, samuti eesti autorite poolt välismaal avaldatud artikleid (Estonica).
    Sealhulgas väliseestlaste poolt avaldatud ja väliseestlust käsitlevaid artikleid väliseesti ajalehtedest.

Andmebaasi täiendatakse iga päev. Andmebaas sisaldab ka viiteid täistekstidele. Andmebaasi koostavad 15 Eesti raamatukogu, haldamise ja arendamisega seotud küsimustega tegeleb ELNET Konsortsiumi andmebaasi ISE töörühm.

Andmebaas sisaldab ka viiteid täistekstidele. Andmebaasi koostasid 15 Eesti raamatukogu, haldamisega seotud küsimustega tegeleb ELNET Konsortsiumi andmebaasi ISE töörühm.

Vaata ka

1. Bibliografeeritavad ajakirjad ja jätkväljaanded (pdf)
2. Bibliografeeritavad ajalehed (pdf)
3. Bibliografeeritud ilmumise lõpetanud ajakirjad ja jätkväljaanded kuni 1.01.2010 (pdf)

Andmebaas on avalik ja internetis tasuta kättesaadav. Andmebaasile juurdepääsu loomiseks internetis tuleb kasutada andmebaasi aadressi (ise.elnet.ee) ja ametlikku nime või logo. Kopeerkataloogimiseks on andmebaasi andmed vabalt kättesaadavad kõigile Eesti raamatukogudele. Teised asutused võivad andmeid kopeerida kokkuleppel ELNETiga. Vaata lisaks ...

ELNET Konsortsiumi liikmesraamatukogude poolt koostatakse samas keskkonnas temaatilisi andmebaase, mis sisaldavad lisaks  artiklitele andmeid ka raamatute ja üliõpilastööde kohta:Tagasiside: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.