MTÜ Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium


E-varamu

 

E-varamu portaal on värav, mille vahendusel saab teha otsingut korraga raamatukogudes, muuseumides ja arhiivides. Teisisõnu on tegemist erinevaid andmebaase integreeriva, kaasaegsel otsimootoril põhineva portaaliga, mille ambitsioon on teha ühest kohast otsitavaks ja leitavaks kogu see vaimuvara, mida Eestis kogutakse ja digitaalselt säilitatakse.

Portaal põhineb samal tarkvaral, mida kasutab ka Saksamaa digitaalraamatukogu (www.deutsche-digitale-bibliothek.de). Tarkvara loojaks on Fraunhofer Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V.

E-varamu portaal on osa projektist "Eesti e-varamu ja kogude säilitamine (esimene etapp)", mis omakorda on osa "Riikliku tähtsusega teaduse infrastruktuuri kaasajastamise" programmist, mille on kinnitanud Vabariigi Valitsus oma korraldusega nr 119 10.03.2011.

Eesti teaduse infrastruktuuride teekaardist loe lähemalt:
https://www.etis.ee/Portaal/infrastruktuur.aspx

 

Portaalil on 11 partnerit (12 andmebaasiga). Portaal on laiendatav ja sellega saab liita järjest kasvavaid andmebaase.

 

E-varamu portaalile internetis juurdepääsu loomiseks tuleb kasutada e-varamu portaali ametlikku aadressi (www.e-varamu.ee) ja logo või ametlikku nime.

 

E-varamu portaali logod:

E-varamu

 

Tagasiside: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

EL_Regionaalareng_logo