MTÜ Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium


E-varamu portaal on osa projektist "Eesti e-varamu ja kogude säilitamine (esimene etapp)", mis omakorda on osa "Riikliku tähtsusega teaduse infrastruktuuri kaasajastamise" programmist, mille on kinnitanud Vabariigi Valitsus oma korraldusega nr 119 10.03.2011.

Eesti teaduse infrastruktuuride teekaardist loe lähemalt:
https://www.etis.ee/Portaal/infrastruktuur.aspx

Teekaardi projekt "Eesti e-varamu ja kogude säilitamine (esimene etapp) tervikuna hõlmab laia spektrit tegevusi, mille võib liigitada üldjoontes kaheks: mälusasutustes oleva informatsiooni digiteerimine teadustöö efektiivemaks muutmiseks ja raamatute pikaajalise säilivuse tagamine. Lisaks sellele on projektis ette nähtud luua portaal erineva digitaalse informatsiooni kättesaadavuse suurendamiseks.

E-varamu portaali loomise eest vastutab ELNET Konsortsium ja selle loomine on plaanis aastatel 2012-2015.

E-varamu portaali põhiline komponent on otsingumootor, mille kaudu on võimalik otsida mäluasutuste (raamatukogude, arhiivide, muuseumide) andmebaasidest, e-kogudest ja teaduskirjanduse andmebaasidest. Portaali väljund peab toetama Eesti teaduse ja kõrghariduse arengut ning tõhustama Eesti teadlaste tööd.

Esimesed versioonid on plaanis käima panna 2014. aasta lõpuks.

Vt. lähemalt projekti koduleheküljelt.

 

Kontaktid:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,  E-varamu portaali ülesehitamise töörühma juht

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., projekti "Eesti e-varamu ja kogude säilitamine (esimene etapp)" raames loodava portaali ülesehitamise spetsialist.
 

EL_Regionaalareng_logo