E-kataloog

Viimased uuendused

20. oktoober 2017

E-kataloogiga ESTER on liitunud Rahvusarhiivi raamatukogu (RA)

Rahvusarhiivi raamatukogu moodustavad arhiivi Tartu ja Tallinna raamatukogud. Tegemist on erialaraamatukoguga, mis teenindab rahvusarhiivi töötajaid ja kõiki ajaloohuvilisi. Raamatuid saab lugeda lugemissaalis ja tellida kauglaentusena, samuti saab tellida neist digikoopiaid.

Tartu raamatukogu trükised käsitlevad peamiselt perioodi enne Eesti Vabariigi loomist. Praeguseks on kogud kasvanud pea 200 000 arvestusüksuseni, sisaldades raamatuid, perioodikat, käsikirju, gravüüre ja muudki. 2017. aastal toodi Tallinna raamatukogust üle Tartusse KGB raamatukogu säilinud osa ja osaliselt ka endise parteiarhiivi raamatukogu. Tartu kogudest on elektronkataloogis kirjeldatud umbes 40%.

Tallinna raamatukogu väljaanded käsitlevad eelkõige perioodi, mis algab Eesti Vabariigi loomisega. Tallinna kogudes on ca 70 000 arvestusüksust, millest enamik kajastub elektronkataloogis.

Raamatukogudes on suur hulk ajalooalaseid trükiseid (kroonikad, kiriku-, haridus-, kultuuri-, kunsti- ja arhitektuuriajalugu, Balti provintside ajalugu), kirjandust genealoogia ja heraldika alalt ning teatmeteoseid. Samuti leidub siin materjale arhiivinduse, õiguse, sõjanduse, statistika, majanduse alalt, samuti palju väikese levikuga ametkondlikke väljaandeid, jms.

Rohkem teavet raamatukogu ja uurimissaalide kohta leiab siit.

Otsing Rahvusarhiivi raamatukogu e-kataloogis

 

27. august 2017

E-kataloogi ESTER on nüüd võimalik sisse logida ka ID-kaardi/Digi-ID, Mobiil-ID ja osas raamatukogudes ka TAAT-teenuse kaudu!

Minu ESTERisse on nüüd võimalik sisse logida kasutajatunnuse ja salasõnaga, ID-kaardi/Digi-IDga, Mobiil-IDga ning osas raamatukogudes ka läbi TAAT-teenuse. Sisselogimiseks ID-kaardi/Digi-ID või Mobiil-IDga on vaja teada ID-kaardi/Mobiil-ID PIN 1.

TAAT-teenus ehk Eesti haridus- ja teadusasutuste vahelise autentimise ja autoriseerimise taristu võimaldab laiendada ühes asutuses kasutavate elektrooniliste identiteetide kehtivust mitmete haridus- ja teadusalaste teenuste kasutamiseks.

Peale selle annab osa raamatukogusid võimaluse ennast ka ise lugejaks registreerida.

 

17. veebruar 2017

Tallinna loomaaia raamatukogu on nüüd leitav ka e-kataloogist ESTER

Aegade jooksul on Tallinna loomaaia raamatukogusse jõudnud mitmesugust, põhiliselt loomaaia töötajatele huvi pakkunud kirjandust. Nüüd, mil raamatukogu kolis 2014. aastal valminud keskkonnahariduskeskusesse (Ehitajate tee 150, loomaaia läänevärav), on siinseid teavikuid võimalik kasutada kõigil soovijail. Maja teisel korrusel, väljaspool piletitsooni paiknev raamatukogu sisaldab eelkõige loomaaia spetsiifikale vastavat kirjandust: loomaaiandus, zooloogia (selgrootud, kalad, kahepaiksed, roomajad, linnud ja imetajad), loomaentsüklopeediad. Lisaks veel sellised rubriigid nagu geneetika, bioloogiline mitmekesisus, evolutsioon, loodus- ja keskkonnakaitse, biogeograafia, ökoloogia, veterinaaria, jahindus, lugusid loodusest jm.

Raamatuid saab lugeda lugemissaalis, välja laenutatakse neid vaid erandkorras ja kokkuleppel. Avatud on raamatukogu teisipäevast neljapäevani kell 13.00-17.00. Helistades numbrile 694 3316 või kirjutades uve.ramst@tallinnzoo.ee, saab kokku leppida ka teisi külastusaegu.

Otsing Tallinna loomaaia raamatukogu e-kataloogis

 

13. veebruar 2017

E-kataloog ESTER on nüüd kättesaadav ka Karlsruhe Virtuaalkataloogi kaudu, koos teiste maailma suurte raamatukogude ja -poodide kataloogidega.

 

21. august 2016

E-kataloogiga ESTER on liitunud Sisekaitseakadeemia raamatukogu (SKA)

Sisekaitseakadeemia raamatukogu on erialaraamatukogu, mis teenindab Sisekaitseakadeemia liikmeskonda, vilistlasi ja koostööpartnerite töötajaid, tagab õppe- ja teadustööks vajalikud teavikud ning inforessursside kättesaadavuse. Sisekaitseakadeemia raamatukogu asub neljas asukohas: Tallinnas, Murastes, Paikusel ja Väike-Maarjas ning süsteemis on kokku üle 70 000 teaviku (sh umbes 3000 lõputööd).

Täpsem info: www.sisekaitse.ee/teadus/raamatukogu või kirjuta raamatukogu@sisekaitse.ee

Otsing Sisekaitseakadeemia raamatukogu e-kataloogis

 

5. juuli 2016

E-kataloogi ESTER on lisatud Tallinna Keskraamatukogu asjad

Tallinna Keskraamatukogust on võimalik laenata või kohapeal kasutada lisaks raamatutele, CD-plaatidele ja filmidele ka e-lugereid, spordivahendeid, lauamänge, akupankasid ning videomänge.

Samuti on võimalik Sõle raamatukogus kasutada õmblustuba, kust leiab elektriõmblusmasina ja aurutriikraua. Raamatukogu koondas kõik eelpool nimetatud vahendid ühte skoopi „Tallinna Keskraamatukogu asjad“, mis hõlbustab lugejatel vajalike asjade leidmist e-kataloogist.

Lisainfot erinevate asjade kohta leiab raamatukogu veebilehelt www.keskraamatukogu.ee

 

12. aprill 2016

Lisasõnad

Alates aprillist jäetakse võõrkeelsetesse välismaiste raamatukogude kataloogidest kopeeritud kirjetesse alles seal olnud märksõnad, lisaks jäetakse kirjesse alles sisukord ja kokkuvõte, kui need on olemas.

Võõrkeelsed märksõnad on leitavad väljalt Lisasõnad ja otsida saab neid SÕNAOTSINGUga (mitte märksõnaotsinguga). Eesti märksõnastiku (EMS) märksõnu ja kopeeritud kirjest saadud lisainfot näeb, kui avada Täiskirje sakk.

Esialgu on selliseid kirjeid e-kataloogis küll vähe, kuid nende hulk suureneb iga päevaga.
Võõrkeelse lisainfo säilitamine kirjeis aitab kaasa parema, täpsema ja kiirema otsingu tulemusele.

 

8. november 2015

Muuda kontaktandmeid

Oma kontaktandmeid saad uuendada nüüd e-kataloogi ESTER vahendusel. Andmete muutmiseks logi sisse Minu ESTERisse, vali Kontaktandmed ja kliki Muudan kontaktandmeid. Tehtud muudatuste vaatamiseks palun värskenda lehte (F5).

NB! Raamatukogud lubavad muuta erinevaid kontaktandmeid.

Loe rohkem...

Uudiskirjandus

Ingliskeelses e-kataloogis leiad nüüd raamatukogude uudiskirjanduse nimekirjad lingi New Arrivals alt (varem Featured Lists).

Päringut muudeti...

Mitme sõna järgi korraga otsimisel (st fraasiotsing) lisatakse sõnadele automaatselt operaator AND (JA). Juhul, kui nii ühtegi vastet ei leita, korratakse otsingut kohe uuesti kasutades operaatorit OR (VÕI). Otsitulemuse lehel kuvatakse teade päringu muutmise kohta. Suunamaks tähelepanu algse otsingu muutmisele kuvatakse teadet nüüd punaselt.

Loe rohkem...

 

9. august 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Eesti Panga raamatukogu (EPR)

Eesti Panga raamatukogus on rohkem kui 7000 majandust ja rahandust käsitlevat, valdavalt ingliskeelset teavikut ning raamatukogu täiendatakse pidevalt uue väärtkirjandusega.

Majandusteaduse ja majandushariduse edendamine on üks Eesti Panga uuringuvaldkonna olulisi tegevusi. Tudengitel (alates magistriõppe tasandist) on võimalus kasutada Eesti Panga raamatukogu juhul kui vajaminevat teavikut ei leidu Eesti teadusraamatukogudes. Teavik edastatakse raamatukogudevahelise laenutuse teel või sellega saab tutvuda pangas kohapeal.

Täpsem info: raamatukogu@eestipank.ee

Otsing Eesti Panga raamatukogu e-kataloogis

Kirjete eksport

Kirjete ekspordil on uued võimalused. Eksemplaridega kirjete puhul on võimalik valida kas konkreetsed raamatukogud, konkreetsed eksemplarid või kõik eksemplarid. Loe rohkem ...

 

22. juuni 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tallinna Linnaarhiivi raamatukogu (TLA)

Tallinna Linnaarhiivi kui avaliku arhiiviasutuse sünnipäeva tähistab 13. oktoober 1883 (v.k.j. 01.10.1883).

Tallinna Linnaarhiivi raamatukogus on üle 17 500 trükise, põhiliselt 19. ja 20. sajandist. Kõige rikkalikumalt on esindatud Tallinna, Eesti ja Baltimaade ajalugu käsitlev kirjandus - teaduslik perioodika, uurimused, käsiraamatud, allikpublikatsioonid.

Raamatukogus olevate trükistega saab tutvuda ainult arhiivi uurimissaalis. Raamatukogu elektrooniline kataloog on praegu kättesaadav ainult Linnaarhiivi sisevõrgus. Trükistest on võimalik tellida ka koopiaid.

Tallinna Linnaarhiiv asub Tallinna vanalinnas, aadressil Tolli 6, Tallinn. Uurimissaal on avatud E,T,N,R kell 9.00-15.00 ja K kell 11.00-19.00.

Otsing Tallinna Linnaarhiivi raamatukogu e-kataloogis

 

7. juuni 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Kunstikool

Loe rohkem raamatukogu kodulehelt.

Otsing Tartu Kõrgem Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogu e-kataloogis

 

9. aprill 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tallinna Linnamuuseumi raamatukogu (TLM)

Talinna Linnamuuseumi hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse. Muuseumiks kohandati hoone aastatel 1963-1965, praeguse ilme sai see renoveerimise käigus aastail 1997-2000. Muuseumi teadurite käsutuses on üle 6000 trükisega käsiraamatukogu, mis sisaldab humanitaarvaldkonna teatmeteoseid, sõnaraamatuid, museoloogiaalast kirjandust, kuid eelkõige uurimusi Tallinna ja teiste linnade ajaloost, nii Eesti kui Lääne-Euroopa ajaloo alaseid trükiseid ja kultuuriloolisi raamatuid. Kirjandus on põhiliselt eesti-, saksa-, inglise- ja venekeelne.

Muuseum (Vene tänav 17, Tallinn) on avatud 1. novembrist kuni 28. veebruarini T-P 10.00-17.30, E suletud ning 1. märtsist kuni 31. oktoobrini T-P 10.30-18.00, E suletud.

Otsing Tallinna Linnamuuseumi raamatukogu e-kataloogis

 

2. veebruar 2015

Rohkem prindivõimalusi

Klikkides kirjekuvas prindi on nüüd võimalik valida, kas soovid printida antud kirje kohta täiskirje, lühikirje või lühikirje eksemplaridega. Loe rohkem ...

E-ressursid ja www-ikoon

E-ressursside puhul avatakse juba otsitulemuste lehel www-ikoonile klikkides täistekstide jm linkide loetelu kirjest.

Raamatukogu kontaktandmed otsitulemuses

Otsingutulemuses raamatukogu nime kõrval kuvatud lingil "Kontaktandmed" klikkides suunatakse Sind raamatukogu kodulehele, kus leiad info raamatukogu lahtiolekuaegade, asukoha jms kohta.

 

29. detsember 2014

Teata veast

Klikkides kirjekuvas lingil Teata veast saad kiirelt ja mugavalt teada anda kirjest leitud vigadest (faktivead, trükivead vms). Sisesta teaviku andmed (autor, pealkiri) ja võimalikult täpne vea kirjeldus.

Tagasiside saamiseks lisa ka enda andmed.

 

5. september 2014

Pane tähele

Seoses üleminekuga uuele tarkvarasüsteemile Sierra ei saa e-kataloogi ESTER kasutada
6. oktoobril alates kella 16.00-st. Häireid võib süsteemi töös esineda ka 7. oktoobril.

Palume vabandust ebamugavuste pärast.

 

9. juuli 2014

Pane tähele

E-kataloogis ESTER on muutunud sisse logimine, tellimine, laenutuste ajaloo salvestamine jm.

Sisse logimine on muutunud: esmalt vali raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
NB! Kasutajatunnuse ette ei ole enam vaja lisada raamatukogu tunnust.

Tellimisel vali samuti esmalt raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
Mõnes raamatukogus on võimalik tellimise kaudu end väljalaenutatud teavikutele ka järjekorda panna.

Laenutuste ajaloo salvestamiseks tuleb teenus esmalt aktiveerida, siis saad edaspidi oma laenutusi jälgida!
Senise e-kataloogi ESTER Tartu kasutajad saavad taas salvestada otsinguid, luua kaustasid, anda teavikutele hindeid ja lisada neile kommentaare.

NB! E-kataloogide ESTER Tallinn ja ESTER Tartu liitmisest on ühises kataloogis topeltkirjeid. Raamatukogud asuvad kirjeid kohe korda tegema, kuid seni soovitame topeltkirjete vältimiseks otsingul kõigepealt valida raamatukogu või kataloogi osa (e-ressursid, perioodika või üliõpilastööd). Valiku leiad rippmenüüst, vaikimisi on valitud TÄIELIK KATALOOG.

Probleemide ja küsimuste korral pöördu
ester@elnet.ee