E-kataloog

Viimased uuendused

12. aprill 2016

Lisasõnad

Alates aprillist jäetakse võõrkeelsetesse välismaiste raamatukogude kataloogidest kopeeritud kirjetesse alles seal olnud märksõnad, lisaks jäetakse kirjesse alles sisukord ja kokkuvõte, kui need on olemas.

Võõrkeelsed märksõnad on leitavad väljalt Lisasõnad ja otsida saab neid SÕNAOTSINGUga (mitte märksõnaotsinguga). Eesti märksõnastiku (EMS) märksõnu ja kopeeritud kirjest saadud lisainfot näeb, kui avada Täiskirje sakk.

Esialgu on selliseid kirjeid e-kataloogis küll vähe, kuid nende hulk suureneb iga päevaga.
Võõrkeelse lisainfo säilitamine kirjeis aitab kaasa parema, täpsema ja kiirema otsingu tulemusele.

 

8. november 2015

Muuda kontaktandmeid

Oma kontaktandmeid saad uuendada nüüd e-kataloogi ESTER vahendusel. Andmete muutmiseks logi sisse Minu ESTERisse, vali Kontaktandmed ja kliki Muudan kontaktandmeid. Tehtud muudatuste vaatamiseks palun värskenda lehte (F5).

NB! Raamatukogud lubavad muuta erinevaid kontaktandmeid.

Loe rohkem...

Uudiskirjandus

Ingliskeelses e-kataloogis leiad nüüd raamatukogude uudiskirjanduse nimekirjad lingi New Arrivals alt (varem Featured Lists).

Päringut muudeti...

Mitme sõna järgi korraga otsimisel (st fraasiotsing) lisatakse sõnadele automaatselt operaator AND (JA). Juhul, kui nii ühtegi vastet ei leita, korratakse otsingut kohe uuesti kasutades operaatorit OR (VÕI). Otsitulemuse lehel kuvatakse teade päringu muutmise kohta. Suunamaks tähelepanu algse otsingu muutmisele kuvatakse teadet nüüd punaselt.

Loe rohkem...

 

9. august 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Eesti Panga raamatukogu (EPR)

Eesti Panga raamatukogus on rohkem kui 7000 majandust ja rahandust käsitlevat, valdavalt ingliskeelset teavikut ning raamatukogu täiendatakse pidevalt uue väärtkirjandusega.

Majandusteaduse ja majandushariduse edendamine on üks Eesti Panga uuringuvaldkonna olulisi tegevusi. Tudengitel (alates magistriõppe tasandist) on võimalus kasutada Eesti Panga raamatukogu juhul kui vajaminevat teavikut ei leidu Eesti teadusraamatukogudes. Teavik edastatakse raamatukogudevahelise laenutuse teel või sellega saab tutvuda pangas kohapeal.

Täpsem info: raamatukogu@eestipank.ee

Otsing Eesti Panga raamatukogu e-kataloogis

Kirjete eksport

Kirjete ekspordil on uued võimalused. Eksemplaridega kirjete puhul on võimalik valida kas konkreetsed raamatukogud, konkreetsed eksemplarid või kõik eksemplarid. Loe rohkem ...

 

22. juuni 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tallinna Linnaarhiivi raamatukogu (TLA)

Tallinna Linnaarhiivi kui avaliku arhiiviasutuse sünnipäeva tähistab 13. oktoober 1883 (v.k.j. 01.10.1883).

Tallinna Linnaarhiivi raamatukogus on üle 17 500 trükise, põhiliselt 19. ja 20. sajandist. Kõige rikkalikumalt on esindatud Tallinna, Eesti ja Baltimaade ajalugu käsitlev kirjandus - teaduslik perioodika, uurimused, käsiraamatud, allikpublikatsioonid.

Raamatukogus olevate trükistega saab tutvuda ainult arhiivi uurimissaalis. Raamatukogu elektrooniline kataloog on praegu kättesaadav ainult Linnaarhiivi sisevõrgus. Trükistest on võimalik tellida ka koopiaid.

Tallinna Linnaarhiiv asub Tallinna vanalinnas, aadressil Tolli 6, Tallinn. Uurimissaal on avatud E,T,N,R kell 9.00-15.00 ja K kell 11.00-19.00.

Otsing Tallinna Linnaarhiivi raamatukogu e-kataloogis

 

7. juuni 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Kunstikool

Loe rohkem raamatukogu kodulehelt.

Otsing Tartu Kõrgem Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogu e-kataloogis

 

9. aprill 2015

E-kataloogiga ESTER on liitunud Tallinna Linnamuuseumi raamatukogu (TLM)

Talinna Linnamuuseumi hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse. Muuseumiks kohandati hoone aastatel 1963-1965, praeguse ilme sai see renoveerimise käigus aastail 1997-2000. Muuseumi teadurite käsutuses on üle 6000 trükisega käsiraamatukogu, mis sisaldab humanitaarvaldkonna teatmeteoseid, sõnaraamatuid, museoloogiaalast kirjandust, kuid eelkõige uurimusi Tallinna ja teiste linnade ajaloost, nii Eesti kui Lääne-Euroopa ajaloo alaseid trükiseid ja kultuuriloolisi raamatuid. Kirjandus on põhiliselt eesti-, saksa-, inglise- ja venekeelne.

Muuseum (Vene tänav 17, Tallinn) on avatud 1. novembrist kuni 28. veebruarini T-P 10.00-17.30, E suletud ning 1. märtsist kuni 31. oktoobrini T-P 10.30-18.00, E suletud.

Otsing Tallinna Linnamuuseumi raamatukogu e-kataloogis

 

2. veebruar 2015

Rohkem prindivõimalusi

Klikkides kirjekuvas prindi on nüüd võimalik valida, kas soovid printida antud kirje kohta täiskirje, lühikirje või lühikirje eksemplaridega. Loe rohkem ...

E-ressursid ja www-ikoon

E-ressursside puhul avatakse juba otsitulemuste lehel www-ikoonile klikkides täistekstide jm linkide loetelu kirjest.

Raamatukogu kontaktandmed otsitulemuses

Otsingutulemuses raamatukogu nime kõrval kuvatud lingil "Kontaktandmed" klikkides suunatakse Sind raamatukogu kodulehele, kus leiad info raamatukogu lahtiolekuaegade, asukoha jms kohta.

 

29. detsember 2014

Teata veast

Klikkides kirjekuvas lingil Teata veast saad kiirelt ja mugavalt teada anda kirjest leitud vigadest (faktivead, trükivead vms). Sisesta teaviku andmed (autor, pealkiri) ja võimalikult täpne vea kirjeldus.

Tagasiside saamiseks lisa ka enda andmed.

 

5. september 2014

Pane tähele

Seoses üleminekuga uuele tarkvarasüsteemile Sierra ei saa e-kataloogi ESTER kasutada
6. oktoobril alates kella 16.00-st. Häireid võib süsteemi töös esineda ka 7. oktoobril.

Palume vabandust ebamugavuste pärast.

 

9. juuli 2014

Pane tähele

E-kataloogis ESTER on muutunud sisse logimine, tellimine, laenutuste ajaloo salvestamine jm.

Sisse logimine on muutunud: esmalt vali raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
NB! Kasutajatunnuse ette ei ole enam vaja lisada raamatukogu tunnust.

Tellimisel vali samuti esmalt raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
Mõnes raamatukogus on võimalik tellimise kaudu end väljalaenutatud teavikutele ka järjekorda panna.

Laenutuste ajaloo salvestamiseks tuleb teenus esmalt aktiveerida, siis saad edaspidi oma laenutusi jälgida!
Senise e-kataloogi ESTER Tartu kasutajad saavad taas salvestada otsinguid, luua kaustasid, anda teavikutele hindeid ja lisada neile kommentaare.

NB! E-kataloogide ESTER Tallinn ja ESTER Tartu liitmisest on ühises kataloogis topeltkirjeid. Raamatukogud asuvad kirjeid kohe korda tegema, kuid seni soovitame topeltkirjete vältimiseks otsingul kõigepealt valida raamatukogu või kataloogi osa (e-ressursid, perioodika või üliõpilastööd). Valiku leiad rippmenüüst, vaikimisi on valitud TÄIELIK KATALOOG.

Probleemide ja küsimuste korral pöördu
ester@elnet.ee