Veebilehe suurendamiseks ja vähendamiseks tuleb Ctrl-klahvi (Cmd-klahvi) all hoides vajutada "+" või "-" klahvi.
Teine võimalus on liigutada hiire kerimisrulli, hoides all Ctrl-klahvi.
Tavasuuruse taastamiseks tuleb samaaegselt vajutada klahvidele Ctrl ja 0.

Suurendus

KontrastsusE-kataloog

Privaatsusteave

Sinu privaatsus on meile oluline

1 Milliseid andmeid kogume?

1.1 Isikuandmed

E-kataloogi ESTER on võimalik kasutada isikuandmeid esitamata. E-kataloogi isikustatud teenuste kasutamiseks pead aga olema registreeritud mõne e-kataloogi ESTER kasutava raamatukogu lugejaks. Registreeritud kasutaja saab isikliku kasutajakonto Minu ESTER, mis võimaldab vaadata oma laenutusi, pikendada tagastamistähtaegu, tellida soovitud kirjandust või panna end raamatutele järjekorda, salvestada kirjeid kaustadesse, hinnata väljaandeid jm. Personaalne laenutusajalugu ja kaustadesse salvestatud valikud on nähtavad vaid lugejale endale.

Lugejaks registreerimisel kogutavad isikuandmed erinevad raamatukoguti. Täpsema info saamiseks andmete kogumise, kasutamise ja säilitamise kohta võta ühendust oma raamatukoguga.

Lugejate andmed on kättesaadavad ainult e-kataloogi ESTER raamatukogude poolt volitatud töötajatele. Kogutud andmeid kolmandatele osapooltele ei edastata, v.a. õigusaktides sätestatud juhtudel. Raamatukogunduslikul eesmärgil töödeldakse isikuandmeid ka siis, kui isikut kajastatakse seoses e-kataloogis kirjeldatud teostega (isik on autor, kujundaja, toimetaja jne. või teos käsitleb kõnealust isikut). Lisaks isiku nimele kogutakse ka muid andmeid (nt. eludaatumid, amet või tegevusvaldkond), mis on teoses avaldatud või raamatukogudele muul viisil avalike allikate kaudu teatavaks saanud. Raamatukogunduslikul eesmärgil kogutud metaandmed säilitatakse alatiseks. Andmed avaldatakse e-kataloogis ESTER eelnevalt nõusolekut küsimata.

1.2 Tehnilised andmed

E-kataloogi ESTER külastatavuse analüüsimiseks salvestatakse info külastuse kohta, kasutades nii „küpsiste“ tehnoloogiat, kui ka veebiserveri sisemisi logisid.

Oma arvutis või mobiilseadmes saab küpsised kustutada või blokeerida, kuid sel juhul ei ole võimalik kasutada kataloogi kõiki funktsioone.

Automaatselt logitakse:

  • IP-aadress,
  • kasutatud veebilehitseja tüüp,
  • andmed e-kataloogis ESTER külastatud lehtede kohta,
  • andmed veebilehe kohta, millelt on e-kataloogi jõutud,
  • e-kataloogi külastuse aeg jm.

2 Milleks andmeid kasutatakse?

Isikuandmeid kasutatakse lugeja tuvastamiseks raamatukoguteenuste osutamisel, laenutusega seotud teadete (nt. meeldetuletused ja järjekorrateated) edastamiseks, päringutele vastamiseks e-posti vahendusel ja statistilisel eesmärgil. E-posti teel saadetavatest teadetest loobumiseks või küsimuste korral pöördu raamatukokku.

E-kataloogi ESTER külastuste statistilist infot kasutatakse e-kataloogi arendamiseks ja kasutusmugavuse suurendamiseks.

3 Andmete muutmine

Kontaktandmeid saab muuta, logides sisse oma isiklikule kasutajakontole Minu ESTER või pöördudes raamatukokku.

Raamatukogule esitatud teiste isikuandmete muutmiseks pöördu raamatukokku.