Veebilehe suurendamiseks ja vähendamiseks tuleb Ctrl-klahvi (Cmd-klahvi) all hoides vajutada "+" või "-" klahvi.
Teine võimalus on liigutada hiire kerimisrulli, hoides all Ctrl-klahvi.
Tavasuuruse taastamiseks tuleb samaaegselt vajutada klahvidele Ctrl ja 0.
7. oktoober 2024
Eesti Rahvusraamatukogu Pimedate raamatukogu teavikud on nüüd kättesaadavad e-kataloogi ESTER alamkataloogis.
Rahvusraamatukogu Pimedate raamatukogu teenindab nägemispuudega või mõne muu trükitud teksti lugemist takistava puude, häire või haigusega inimesi.
Raamatukogu valmistab, kogub, säilitab ja laenutab heli- ja punktkirjas teavikuid, puuteraamatuid, e-raamatuid ja kirjeldustõlkega filme. Kogus on üle 10 300 eksemplari, millest suurima osa moodustavad heli- ehk audioraamatud (ligi 7000 eksemplari).
Otsing RaRa Pimedate raamatukogu skoobis
25. juuli 2024
Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu baltika kogu on nüüd kättesaadav ESTERi alamkataloogis.
Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu koondas baltika kogu materjalid ühte skoopi, mis hõlbustab lugejatel vajaliku kirjanduse leidmist e-kataloogist.
Otsing TLÜAR baltika kogu skoobis
17. jaanuar 2024
ESTERi raamatukogude lugejad tegid 2023. aastal 3 147 431 laenutust (sh pikendused).
ESTERi raamatukogude lugejaid on 428 254 ja nad tegid möödunud aastal 3 147 431 laenutust (sh pikendused).
Raamatukogudesse tagastati 1 654 771 eksemplari.
E-kataloogis ESTER on 3 553 472 nimetust, millel on kokku 10 627 261 eksemplari.
2023. aasta enimlaenutatud teos on Andrus Kivirähki romaan "Rehepapp, ehk, November".
30. juuni 2023
Väliseesti kirjanduse kogu on nüüd kättesaadav ESTERi alamkataloogisTallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu koondas väliseesti kirjanduse kogu kokku ühte skoopi, mis hõlbustab lugejatel vajaliku kirjanduse leidmist e-kataloogist.
Otsing TLÜAR väliseesti kogu skoobis
5. aprill 2023
Lugejaks registreerudes saab digiallkirja anda ka Smart-ID-gaAlates 5. aprillist saab veebis lugejaks registreerudes digiallkirja anda ka Smart-ID-ga.
Täpsemat infot lugejaks registreerumise kohta saad raamatukogude kodulehtedelt.
24. oktoober 2022
E-kataloogiga ESTER on liitunud kaks uut raamatukoguFenno-Ugria raamatukogu asub Tallinna kesklinnas. Sellesse on aastakümnete vältel kogunenud teaviku soome-ugri rahvaste ajaloost, kultuurist ja keeleteadusest, samuti õpikuid, rahvuskeelset ilukirjandust ning tõlkeid. Raamatukogu sisaldab ka mitmete teadlaste isiklikest kogudest annetatud teoseid.
Rohkem infot: Fenno-Ugria Asutuse raamatukogu
Eesti Teatriliidu (aastail 1945-1987 tegutses Eesti NSV Teatriühingu nime all) raamatukogu asutati 1951. aastal. Samal aastal alustas Teatriühing teatrialaste raamatute kirjastamist. Raamatukogus on täielik kogu Teatriühingu ja Teatriliidu väljaandeid. Samuti säilitatakse raamatukogus Eesti teatriloo ja teatripraktika vaates olulisi teoseid. Eri aegadel on raamatukogusse jõudnud ka teatriinimeste isiklikke raamatuid, näiteks lavastaja ja teatripedagoogi Paul Sepa (1885-1943), Draamastuudio Teatri asutaja Otto Aloe (1894-1972) ja lavastaja Vello Rummo (1921-2009) kodused kogud.
Rohkem infot: Eesti Teatriliidu raamatukogu
27. september 2022
Eesti raamatukogude ühine laenutusplatvorm Minu Raamatukogu (MIRKO) on avatud27. septembril avati raamatukogude aasta puhul Eesti raamatukogude ühine laenutusplatvorm Minu Raamatukogu (MIRKO), mis pakub tellimiseks enam kui miljonit teost ning võimaldab lugejal laenutada kuni viis raamatut kas pakiautomaati või otse kulleriga koju.
Raamatud jõuavad pakiautomaati või kulleriga koju 2–4 päevaga ning tasuda tuleb ainult transpordikulu (tasu sisaldab paki edasi-tagasi saatmist). Korraga saab tellida kuni viis raamatut ja 21 päevaks. Tagastamistähtaega on võimalik pikendada kaks korda (kui raamatule ei ole raamatukogus tekkinud järjekorda).
Uudse lahendusena võimaldab MIRKO laenutatud raamatuid ka sõbrale üle anda, laenutust ümber vormistades.
Loe lähemalt:
Pressiteade: https://www.nlib.ee/et/uudised/fotogalerii-minu-raamatukogu-mirko-avatud
Kasutustingimused: https://minuraamatukogu.ee/terms-and-condition
15. märts 2022
E-kataloogis ESTER on nüüd võimalik piirata otsingut ka ukraina keelegaOtsingutulemusi saab konkreetse keelega piirata, kui esilehel sinise otsingukasti "OTSI" kõrval vajutada hallile kastikesele "Liitotsing" (vt pildil nr 1).
Avaneb detailsem otsinguvorm, kus saab juba täpsustada huvipakkuva keele (vt piltl nr 2). Samale vormile jõuab ka siis, kui esmalt teha otsing ning seejärel vajutada paremal ülaservas "Täpsusta otsingut".
Otsingutulemuste piiramine konkreetse keelega on üks mitmetest võimalustest, kuidas päringut tõhusamaks muuta.
Rohkem soovitusi edukaks infootsinguks leiate siit
Ühtlasi on meil väga hea meel, et raamatukogud panustavad Ukraina toetuseks – seda nii väljapanekute kui teemakohaste kirjandusnimestike ja -soovituste koostamisega. Need on hõlpsasti leitavad raamatukogude Facebooki- ja kodulehtedelt.
Näiteks:
Raamatukogud on rahulikud ja turvalised paigad, kust saab usaldusväärset infot. Siinkohal on sõja eest põgenenud ukrainlastele toeks ka meie raamatukogud, kes pakuvad konkreetseid ja asjakohaseid teenuseid just sellises raskes olukorras viibivatele inimestele. Näiteks Tallinna Keskraamatukogu on koostanud nimekirja sõjapõgenikele suunatud tasuta teenustest, millega saab tutvuda siin.
7. märts 2022
Eesti olulisemate raamatukogude avaandmete portaal alustas tööd5. märtsil tähistatakse rahvusvahelist avaandmete päeva. Sellega seoses on Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumil hea meel teatada, et meie avaandmed on nüüdsest kõigile mugavalt kättesaadavad portaalis https://data.elnet.ee.
„Avaandmete portaali loomine on olnud Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumi strateegiline eesmärk alates 2016. aastast,“ kinnitab ELNET avaandmete portaali eestvedaja Urmas Sinisalu, rõhutades, et projekt sai teoks üksnes tänu liikmesraamatukogude ekspertidest koosneva töögrupi ühisele jõupingutusele.
„Tehes e-kataloogis ESTER, artiklite andmebaasis ISE ja Eesti märksõnastikus EMS olevad andmed hõlpsamini kättesaadavaks, aitame kaasa uute teenuste arendamisele ja innovaatiliste tehnoloogiate juurutamisele. See on meie panus digiväelise Eesti loomisesse,“ võtab Sinisalu ELNET avaandmete portaali sihi lühidalt kokku.
Avaandmed on digitaalsed masinloetavad andmed, mis on tasuta kättesaadavad kõigile isikutele mistahes eesmärgil kasutamiseks. Eelkõige kuuluvad selliste andmete hulka andmeid, mille on kogunud, tootnud või mille eest on tasunud avaliku sektori asutused. Avaandmete positiivseteks mõjudeks on näiteks avaliku sektori töö tõhustamine, erasektori majanduskasv, aga ka laialdasem sotsiaalse heaolu.
Kontakt: Urmas Sinisalu, 6307222
8. detsember 2021
Veebileht „Raamatukogud reaalajas“ kajastab nüüd ka ESTERi raamatukogude tegemisi
Veebilehel kuvatakse raamatukogude laenutusi, pikendusi ja tagastusi Eesti kaardil reaalajas (arendaja Meelis Lilbok, Deltmar OÜ).
Raamatukogud reaalajas on veebileht, mis loodi algselt raamatukogusüsteemi RIKS kasutavatele raamatukogudele ja tutvustab raamatukogude tegemisi juba alates 22. detsembrist 2014.a. Esimesed ESTERi raamatukogude andmed jõudsid sinna 23. septembril 2021.a.
Laenutusi kuvab veebileht musta, pikendusi rohelise ja tagastusi valge taustaga kaartidel. Kuvatavaid andmeid saab filtreerida raamatukogusüsteemi (ESTER või RIKS), raamatukogutüübi ja tegevuste alusel, kusjuures kaardil on näha, mitme raamatukogu andmeid kuvatakse. Kaarti saab ka sisse suumida, mis on väga hea näiteks Tallinna või Tartu puhul, kus erinevaid raamatukogusid on palju.
Veebilehel näeb nii jooksvat statistikat lehe jälgijate, aktiivse sessiooni vältel raamatukogudes toimunud tegevuste kohta jne. Statistilisi ülevaateid ja edetabeleid saab vaadata ka tagasiulatuvalt (RIKSi raamatukogude osas alates 22.12.2014, ESTERi raamatukogude osas alates 23.09.2021).
Veebileht on kasutatav viies keeles, peale eesti keele ka inglise, saksa, soome ja vene keeles.
ESTERi raamatukogudest osalevad koostöös:
Vaata: Raamatukogud reaalajas
15. november 2021
Eesti rahvusbibliograafia andmekogu on nüüd kättesaadav ESTERi alamkataloogis
Rahvusbibliograafia sisaldab teavet raamatute, ajakirjade, ajalehtede, jätkväljaannete, kartograafiateavikute, heli- ja videosalvestiste, noodiväljaannete, piltteavikute ning multimeediaväljaannete kohta, mis on ilmunud Eestis mistahes keeles, väljaspool Eestit eesti keeles või võõrkeeles, kui väljaande käsitlusaineks on Eesti või eestlased (ehk Estonica).
Rahvusbibliograafia väljaannetena registreeritakse ka need väljaanded, mis puuduvad ESTERi raamatukogudes. Nendel väljaannetel on juures märkus: Rahvusteavik, puudub ESTERi raamatukogudes
Rahvusbibliograafia valiku ja registreerimise põhimõtted on täpsemalt kirjas dokumendis Eesti rahvusbibliograafia koostamise alused
Otsing Eesti rahvusbibliograafia e-kataloogis
4. oktoober 2021
Alates 4. oktoobrist 2021 on e-kataloogis ESTER võimalik rakendada vaegnägijatele mõeldud kuvamisfunktsiooni.
Vaegnägija vaate saab aktiveerida vajutades ESTER-kataloogi päises olevale silmaikoonile. Kasutajal on võimalik suurendada kuvatavat teksti/pilti ning muuta selle kontrastsust. Lahenduse eesmärk on parandada digitaalset ligipääsetavust, muutes ESTER-kataloogis navigeerimise vähenenud nägemisvõimega isikute jaoks senisest mugavamaks.
7. juuni 2021
Uus liituja - Tallinna botaanikaaia raamatukogu
Tallinna botaanikaaia raamatukogu on liitunud e-kataloogiga ESTER.
Raamatukogu loodi Tallinna botaanikaaia algaastail eesmärgiga teha töötajatele kättesaadavaks igapäevaselt tarvilik eriala- ja teatmekirjandus. Raamatukogu lugejateks on Tallinna botaanikaaia töötajad, aga ka lähedaste erialadega tegelevad uurijad teistest asutustest, üliõpilased ja õpilased.
Raamatukogu hõlmab temaatilisel botaanika, aianduse, iluaianduse, haljastuse ja ökoloogia.
Kogu suurus on pea 15 000 ühikut: leidub raamatuid, jadaväljaandeid, käsikirju, autoreferaate, separaate, fotosid ja diapositiive.
Otsing Tallinna botaanikaaia raamatukogus
Rohkem infot: Tallinna botaanikaaed
13. veebruar 2021
Unikaalse nime vormi automaatne ümbersuunamine kasutatavale nime vormile.
Autori järgi otsides pane tähele, et isikunimede puhul toimub e-kataloogis üleminek ühele eestistatud nimevormile.
Rohkem infot: Otsing e-kataloogis: autor
21. august 2020
Uued liitujad - TalTech Eesti Mereakadeemia ja TalTech EMERA Meremajanduse keskus Kuressaares
Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu EMERA harukogu on erialaraamatukogu, mis sisaldab raamatuid ja perioodikat erialaseks õppe- ja teadustööks (laevajuhtimine, laevamehaanika, mereveonduse- ja sadamatöö korraldamine, veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine, ettevõtlus ja elamusmajandus, meretehnika ja väikelaevehitus).
Mereakadeemia raamatukogu Koplis ja Meremajanduse keskuse raamatukogu Kuressaares teenindavad Tallinna Tehnikaülikooli õppejõude, üliõpilasi ja töötajaid ning Eesti Merekooli õpetajaid ja õpilasi. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal.
Rohkem infot: Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu EMERA harukogu
3. veebruar 2020
E-kataloogis ESTER on kasutuses kaanepildi teenus EPIK
Teenus võimaldab lisada e-kataloogile ESTER raamatute, CD-de, DVD-de jt väljaannete kaanepilte, sisukokkuvõtteid ja sisukordi ning muuta e-kataloog seeläbi informatiivsemaks ja atraktiivsemaks. Andmeallikatena kasutatakse nii ELNET Konsortsiumi raamatukogude digitaalarhiive kui ka väliseid keskkondi. Algne arendusprojekt hõlmas: Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR, Tartu Ülikooli digitaalarhiiv DSpace’is, LibraryThing, Google Books ja Rahva Raamat. Andmeallikate ringi laiendatakse edaspidi veel.
Kaanepilte kuvatakse nii otsingutulemuste kui valitud kirje lehel, muu info kuvamiseks tuleb klikata kaanepildil valitud kirje lehel. Teenus sai nimeks EPIK, mis tuleneb sõnadest ESTERi KAANEPILTIDE KATALOOG. Andmebaas koguneb e-kataloogis ESTER tehtud päringute alusel, kuid võimalik on ka eraldi andmeid baasi laadida. Seisuga 28.01.2019 on täiendava infoga rikastatuna 61943 kirjet (väljaannet), neist kaanepiltidega 32440. Baas täieneb igapäevaselt ca 1500 kaanepildi võrra.
Projekti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond
21. jaanuar 2020
ESTERi raamatukogude lugejad tegid 2019. aastal 3 497 731 laenutust
ESTERi raamatukogude lugejaid on 397 284 ja nad tegid möödunud aastal 3 497 731 laenutust. Raamatukogudesse tagastati 1 901 551 eksemplari.
ESTERis on 3 334 037 nimetust, millel on kokku 10 037 692 eksemplari.
17. septmeber 2019
E-kataloogis ESTER ületati 10 miljoni eksemplarikirje piir
E-kataloogis ESTER ületati 10 miljoni eksemplarikirje piir raamatuga „Rahvarõivaste valmistamise juhend. Kaapotkleit ja kostüüm“.
16. septembrist alates kajastab e-kataloog ESTER infot 10 miljoni raamatu, ajakirja, heliplaadi jm väljaande kohta. Lisaks sellel leidub kataloogis suurel hulgal ka e-väljaandeid. Erinevate väljaannete nimetusi on ESTERis 3,3 miljonit.
E-kataloog ESTER loodi 1997. aastal seitsme suurema raamatukogu ühiskataloogina, tänaseks on osalevate raamatukogude arv kasvanud paarikümneni. Ühe miljoni kirjeldatud eksemplarini jõuti 2000. aasta alguses, 5 miljoni kirje piir täitus 2005. aastal.
E-kataloogi kasutus on aktiivne – samaaegseid kasutajaid on keskmiselt 50, kolmandik kasutajatest kasutab kataloogi nutiseadmega.
28. august 2019
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu on liitunud e-kataloogiga ESTER
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu on erialaraamatukogu, mis kogub, säilitab ja teeb raamatukogu kasutajale kättesaadavaks tervishoiualased teavikud ja andmebaasid.
Raamatukogu komplekteerib teavikuid vastavalt Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpetatavatele erialadele: erakorralise meditsiini tehnik, farmatseut, hambatehnik, hooldustöötaja, lapsehoidja, optometrist, tegevusterapeut, tervisedendus, õendus ja ämmaemandus.
Otsing Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu e-kataloogis.
17. märts 2019
Tartu Kunstimuuseumi raamatukogu on pärast kolimist taas avatud
Tartu Kunstimuuseumi raamatukogu on üks Lõuna-Eesti parimaid kunstikirjanduse varamuid. Raamatukogus on laiaulatuslik, erinevaid kunstiajaloo perioode käsitlev valik, mille hulgast leiab kirjandust ka kunstiteooria ja museoloogia valdkonnast.
Samuti on raamatukogus suur valik Eestis ilmunud kunstinäituste katalooge ja kultuurialast perioodikat. Tänu väliseestlaste annetustele on tekkinud ka arvestatav kogu nõukogude ajal Läänes välja antud kunstikirjandust.
10. jaanuar 2019
3 549 851 eksemplari laenutati 2018. aastal e-kataloogiga ESTER liitunud raamatukogude lugejate poolt.
E-kataloogiga ESTER liitunud raamatukogudel on kokku 425 560 lugejat, kes tegid möödunud aastal 3 549 851 laenutust ja tagastasid raamatukogudesse 1 934 112 eksemplari.
E-kataloogis ESTER oli 2018. aasta lõpu seisuga 3 320 548 nimetust, millel oli kokku 9 885 372 eksemplari.
13. oktoober 2018
Aegade jooksul helilooja Arvo Pärdi perekonda kogunenud raamatud on tänaseks suures osas üle antud Arvo Pärdi Keskusele, mis võimaldab selle raamatukogu kaudu heita pilk heliloojale ja tema abikaasale huvi pakkunud teemadele ning inspiratsiooniallikatele. Alates 17. oktoobrist 2018 on raamatukogu Arvo Pärdi Keskuse osana kõigile avatud.
Arvo Pärdi Keskuse raamatukogu on erialaraamatukogu, kus lisaks helilooja isiklikele raamatutele on võimalikult täielik kogu teaduslikke ja populaarteaduslikke käsitlusi Arvo Pärdi heliloomingust, Arvo Pärdi teoste kehtivad trükipartituurid ning rohkelt heli- ja videosalvestisi. Peale muusikateadlaste ja -huviliste on raamatukogu oluline ka teoloogidele – siin leidub üks Eesti esinduslikumaid õigeusu teoloogia kogusid, esindatud on eesti-, vene-, saksa- ja ingliskeelne kirjandus. Raamatukogu kirjeldamine e-kataloogis jätkub, praegu on kogudest kirjeldatud umbes 60%.
Raamatuid saab lugeda lugemissaalis, välja laenutatakse neid vaid erandkorras. Raamatukogu töötab kolmapäevast pühapäevani kl 12–18, erialast nõustamist saab kohapeal kolmapäevast reedeni või kirjutades aadressile toomas@arvopart.ee.
Otsing Arvo Pärdi Keskuse raamatukogu e-kataloogis
5. oktoober 2018
Alates 5. oktoobrist saab e-kataloogi ESTER mugavalt kasutada nutiseadmetes.
Arendus töötab enamlevinud veebilehitsejates Android ja iOS platvormidel.
Tähelepanekuid ootame aadressil ester@elnet.ee.
20. oktoober 2017
Rahvusarhiivi raamatukogu moodustavad arhiivi Tartu ja Tallinna raamatukogud. Tegemist on erialaraamatukoguga, mis teenindab rahvusarhiivi töötajaid ja kõiki ajaloohuvilisi. Raamatuid saab lugeda lugemissaalis ja tellida kauglaentusena, samuti saab tellida neist digikoopiaid.
Tartu raamatukogu trükised käsitlevad peamiselt perioodi enne Eesti Vabariigi loomist. Praeguseks on kogud kasvanud pea 200 000 arvestusüksuseni, sisaldades raamatuid, perioodikat, käsikirju, gravüüre ja muudki. 2017. aastal toodi Tallinna raamatukogust üle Tartusse KGB raamatukogu säilinud osa ja osaliselt ka endise parteiarhiivi raamatukogu. Tartu kogudest on elektronkataloogis kirjeldatud umbes 40%.
Tallinna raamatukogu väljaanded käsitlevad eelkõige perioodi, mis algab Eesti Vabariigi loomisega. Tallinna kogudes on ca 70 000 arvestusüksust, millest enamik kajastub elektronkataloogis.
Raamatukogudes on suur hulk ajalooalaseid trükiseid (kroonikad, kiriku-, haridus-, kultuuri-, kunsti- ja arhitektuuriajalugu, Balti provintside ajalugu), kirjandust genealoogia ja heraldika alalt ning teatmeteoseid. Samuti leidub siin materjale arhiivinduse, õiguse, sõjanduse, statistika, majanduse alalt, samuti palju väikese levikuga ametkondlikke väljaandeid, jms.
Rohkem teavet raamatukogu ja uurimissaalide kohta leiab siit.
Otsing Rahvusarhiivi raamatukogu e-kataloogis
27. august 2017
Minu ESTERisse on nüüd võimalik sisse logida kasutajatunnuse ja salasõnaga, ID-kaardi/Digi-IDga, Mobiil-IDga ning osas raamatukogudes ka läbi TAAT-teenuse. Sisselogimiseks ID-kaardi/Digi-ID või Mobiil-IDga on vaja teada ID-kaardi/Mobiil-ID PIN 1.
TAAT-teenus ehk Eesti haridus- ja teadusasutuste vahelise autentimise ja autoriseerimise taristu võimaldab laiendada ühes asutuses kasutavate elektrooniliste identiteetide kehtivust mitmete haridus- ja teadusalaste teenuste kasutamiseks.
Peale selle annab osa raamatukogusid võimaluse ennast ka ise lugejaks registreerida.
17. veebruar 2017
Aegade jooksul on Tallinna loomaaia raamatukogusse jõudnud mitmesugust, põhiliselt loomaaia töötajatele huvi pakkunud kirjandust. Nüüd, mil raamatukogu kolis 2014. aastal valminud keskkonnahariduskeskusesse (Ehitajate tee 150, loomaaia läänevärav), on siinseid teavikuid võimalik kasutada kõigil soovijail. Maja teisel korrusel, väljaspool piletitsooni paiknev raamatukogu sisaldab eelkõige loomaaia spetsiifikale vastavat kirjandust: loomaaiandus, zooloogia (selgrootud, kalad, kahepaiksed, roomajad, linnud ja imetajad), loomaentsüklopeediad. Lisaks veel sellised rubriigid nagu geneetika, bioloogiline mitmekesisus, evolutsioon, loodus- ja keskkonnakaitse, biogeograafia, ökoloogia, veterinaaria, jahindus, lugusid loodusest jm.
Raamatuid saab lugeda lugemissaalis, välja laenutatakse neid vaid erandkorras ja kokkuleppel. Avatud on raamatukogu teisipäevast neljapäevani kell 13.00-17.00. Helistades numbrile 694 3316 või kirjutades uve.ramst@tallinnzoo.ee, saab kokku leppida ka teisi külastusaegu.
Otsing Tallinna loomaaia raamatukogu e-kataloogis
13. veebruar 2017
E-kataloog ESTER on nüüd kättesaadav ka Karlsruhe Virtuaalkataloogi kaudu, koos teiste maailma suurte raamatukogude ja -poodide kataloogidega.
21. august 2016
Sisekaitseakadeemia raamatukogu on erialaraamatukogu, mis teenindab Sisekaitseakadeemia liikmeskonda, vilistlasi ja koostööpartnerite töötajaid, tagab õppe- ja teadustööks vajalikud teavikud ning inforessursside kättesaadavuse. Sisekaitseakadeemia raamatukogu asub neljas asukohas: Tallinnas, Murastes, Paikusel ja Väike-Maarjas ning süsteemis on kokku üle 70 000 teaviku (sh umbes 3000 lõputööd).
Täpsem info: www.sisekaitse.ee/teadus/raamatukogu või kirjuta raamatukogu@sisekaitse.ee
Otsing Sisekaitseakadeemia raamatukogu e-kataloogis
5. juuli 2016
Tallinna Keskraamatukogust on võimalik laenata või kohapeal kasutada lisaks raamatutele, CD-plaatidele ja filmidele ka e-lugereid, spordivahendeid, lauamänge, akupankasid ning videomänge.
Samuti on võimalik Sõle raamatukogus kasutada õmblustuba, kust leiab elektriõmblusmasina ja aurutriikraua. Raamatukogu koondas kõik eelpool nimetatud vahendid ühte skoopi „Tallinna Keskraamatukogu asjad“, mis hõlbustab lugejatel vajalike asjade leidmist e-kataloogist.
Lisainfot erinevate asjade kohta leiab raamatukogu veebilehelt www.keskraamatukogu.ee
12. aprill 2016
Alates aprillist jäetakse võõrkeelsetesse välismaiste raamatukogude kataloogidest kopeeritud kirjetesse alles seal olnud märksõnad, lisaks jäetakse kirjesse alles sisukord ja kokkuvõte, kui need on olemas.
Võõrkeelsed märksõnad on leitavad väljalt Lisasõnad ja otsida saab neid SÕNAOTSINGUga (mitte märksõnaotsinguga). Eesti märksõnastiku (EMS) märksõnu ja kopeeritud kirjest saadud lisainfot näeb, kui avada Täiskirje sakk.
Esialgu on selliseid kirjeid e-kataloogis küll vähe, kuid nende hulk suureneb iga päevaga.
Võõrkeelse lisainfo säilitamine kirjeis aitab kaasa parema, täpsema ja kiirema otsingu tulemusele.
8. november 2015
Oma kontaktandmeid saad uuendada nüüd e-kataloogi ESTER vahendusel. Andmete muutmiseks logi sisse Minu ESTERisse, vali Kontaktandmed ja kliki Muudan kontaktandmeid. Tehtud muudatuste vaatamiseks palun värskenda lehte (F5).
NB! Raamatukogud lubavad muuta erinevaid kontaktandmeid.
Ingliskeelses e-kataloogis leiad nüüd raamatukogude uudiskirjanduse nimekirjad lingi New Arrivals alt (varem Featured Lists).
Mitme sõna järgi korraga otsimisel (st fraasiotsing) lisatakse sõnadele automaatselt operaator AND (JA). Juhul, kui nii ühtegi vastet ei leita, korratakse otsingut kohe uuesti kasutades operaatorit OR (VÕI). Otsitulemuse lehel kuvatakse teade päringu muutmise kohta. Suunamaks tähelepanu algse otsingu muutmisele kuvatakse teadet nüüd punaselt.
9. august 2015
Eesti Panga raamatukogus on rohkem kui 7000 majandust ja rahandust käsitlevat, valdavalt ingliskeelset teavikut ning raamatukogu täiendatakse pidevalt uue väärtkirjandusega.
Majandusteaduse ja majandushariduse edendamine on üks Eesti Panga uuringuvaldkonna olulisi tegevusi. Tudengitel (alates magistriõppe tasandist) on võimalus kasutada Eesti Panga raamatukogu juhul kui vajaminevat teavikut ei leidu Eesti teadusraamatukogudes. Teavik edastatakse raamatukogudevahelise laenutuse teel või sellega saab tutvuda pangas kohapeal.
Täpsem info: raamatukogu@eestipank.ee
Otsing Eesti Panga raamatukogu e-kataloogis
Kirjete ekspordil on uued võimalused. Eksemplaridega kirjete puhul on võimalik valida kas konkreetsed raamatukogud, konkreetsed eksemplarid või kõik eksemplarid. Loe rohkem ...
22. juuni 2015
Tallinna Linnaarhiivi kui avaliku arhiiviasutuse sünnipäeva tähistab 13. oktoober 1883 (v.k.j. 01.10.1883).
Tallinna Linnaarhiivi raamatukogus on üle 17 500 trükise, põhiliselt 19. ja 20. sajandist. Kõige rikkalikumalt on esindatud Tallinna, Eesti ja Baltimaade ajalugu käsitlev kirjandus - teaduslik perioodika, uurimused, käsiraamatud, allikpublikatsioonid.
Raamatukogus olevate trükistega saab tutvuda ainult arhiivi uurimissaalis. Raamatukogu elektrooniline kataloog on praegu kättesaadav ainult Linnaarhiivi sisevõrgus. Trükistest on võimalik tellida ka koopiaid.
Tallinna Linnaarhiiv asub Tallinna vanalinnas, aadressil Tolli 6, Tallinn. Uurimissaal on avatud E,T,N,R kell 9.00-15.00 ja K kell 11.00-19.00.Otsing Tallinna Linnaarhiivi raamatukogu e-kataloogis
7. juuni 2015
Loe rohkem raamatukogu kodulehelt.
Otsing Tartu Kõrgem Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogu e-kataloogis
9. aprill 2015
Talinna Linnamuuseumi hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse. Muuseumiks kohandati hoone aastatel 1963-1965, praeguse ilme sai see renoveerimise käigus aastail 1997-2000. Muuseumi teadurite käsutuses on üle 6000 trükisega käsiraamatukogu, mis sisaldab humanitaarvaldkonna teatmeteoseid, sõnaraamatuid, museoloogiaalast kirjandust, kuid eelkõige uurimusi Tallinna ja teiste linnade ajaloost, nii Eesti kui Lääne-Euroopa ajaloo alaseid trükiseid ja kultuuriloolisi raamatuid. Kirjandus on põhiliselt eesti-, saksa-, inglise- ja venekeelne.
Muuseum (Vene tänav 17, Tallinn) on avatud 1. novembrist kuni 28. veebruarini T-P 10.00-17.30, E suletud ning 1. märtsist kuni 31. oktoobrini T-P 10.30-18.00, E suletud.
Otsing Tallinna Linnamuuseumi raamatukogu e-kataloogis
2. veebruar 2015
Klikkides kirjekuvas on nüüd võimalik valida, kas soovid printida antud kirje kohta täiskirje, lühikirje või lühikirje eksemplaridega. Loe rohkem ...
E-ressursside puhul avatakse juba otsitulemuste lehel www-ikoonile klikkides täistekstide jm linkide loetelu kirjest.
Otsingutulemuses raamatukogu nime kõrval kuvatud lingil "Kontaktandmed" klikkides suunatakse Sind raamatukogu kodulehele, kus leiad info raamatukogu lahtiolekuaegade, asukoha jms kohta.
29. detsember 2014
Klikkides kirjekuvas lingil Teata veast saad kiirelt ja mugavalt teada anda kirjest leitud vigadest (faktivead, trükivead vms). Sisesta teaviku andmed (autor, pealkiri) ja võimalikult täpne vea kirjeldus.
Tagasiside saamiseks lisa ka enda andmed.
5. september 2014
Seoses üleminekuga uuele tarkvarasüsteemile Sierra ei saa e-kataloogi ESTER kasutada
6. oktoobril alates kella 16.00-st. Häireid võib süsteemi töös esineda ka 7. oktoobril.
Palume vabandust ebamugavuste pärast.
9. juuli 2014
E-kataloogis ESTER on muutunud sisse logimine, tellimine, laenutuste ajaloo salvestamine jm.
Sisse logimine on muutunud: esmalt vali raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
NB! Kasutajatunnuse ette ei ole enam vaja lisada raamatukogu tunnust.
Tellimisel vali samuti esmalt raamatukogu, seejärel sisesta kasutajatunnus ja salasõna.
Mõnes raamatukogus on võimalik tellimise kaudu end väljalaenutatud teavikutele ka järjekorda panna.
Laenutuste ajaloo salvestamiseks tuleb teenus esmalt aktiveerida, siis saad edaspidi oma laenutusi jälgida!
Senise e-kataloogi ESTER Tartu kasutajad saavad taas salvestada otsinguid, luua kaustasid, anda teavikutele hindeid ja lisada neile kommentaare.
NB! E-kataloogide ESTER Tallinn ja ESTER Tartu liitmisest on ühises kataloogis topeltkirjeid. Raamatukogud asuvad kirjeid kohe korda tegema, kuid seni soovitame topeltkirjete vältimiseks otsingul kõigepealt valida raamatukogu või kataloogi osa (e-ressursid, perioodika või üliõpilastööd). Valiku leiad rippmenüüst, vaikimisi on valitud TÄIELIK KATALOOG.
Probleemide ja küsimuste korral pöördu
ester@elnet.ee