Veebilehe suurendamiseks ja vähendamiseks tuleb Ctrl-klahvi (Cmd-klahvi) all hoides vajutada "+" või "-" klahvi.
Teine võimalus on liigutada hiire kerimisrulli, hoides all Ctrl-klahvi.
Tavasuuruse taastamiseks tuleb samaaegselt vajutada klahvidele Ctrl ja 0.

Suurendus

KontrastsusAndmebaas

Tutvustus

Andmebaas ISE on Eesti suuremates raamatukogudes koostatav Eesti artiklite andmebaas, mille ametlik nimi on "Eesti artiklite andmebaas Index Scriptorum Estoniae" ning ametlik lühend ISE. Andmebaasi nimi inglise keeles on "Database of Estonian Articles Index Scriptorum Estoniae".

Andmebaasi ISE koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal.

Raamatukogude ühistööna toimus bibliografeerimine aastatel 2009-2016, mil sisestati praktiliselt kõigi väljaannete artiklite kirjeid. Alates 1.01.2017 koostatakse valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt, aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded.

Andmebaas sisaldab:

  • üksikuid artikleid 19. sajandist;
  • õigus- ja ajalooalaseid artikleid alates aastast 1900;
  • enamus ajakirja- ja kogumikuartikleid aastatest 1993-2016, alates 2017 valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt;
  • humanitaar- ja sotsiaalteaduste alaseid ajaleheartikleid aastatest 1993-2013;
  • Eestit käsitlevaid artikleid välismaistest väljaannetest, samuti eesti autorite poolt välismaal avaldatud artikleid (Estonica), sealhulgas väliseestlaste poolt avaldatud ja väliseestlust käsitlevaid artikleid väliseesti ajalehtedest;
  • ELNET Konsortsiumi liikmesraamatukogude poolt koostatakse samas keskkonnas teemaandmebaase, mis sisaldavad lisaks artiklitele andmeid ka raamatute ja üliõpilastööde kohta. Vt. lähemalt TEEMABAASID.

Andmebaas on avalik ja internetis tasuta kättesaadav. Andmebaasile juurdepääsu loomiseks internetis tuleb kasutada andmebaasi ametlikku aadressi artiklid.elnet.ee ja ametlikku nime või logo. Kopeerkataloogimiseks on andmebaasi andmed kõigile vabalt kättesaadavad.

Andmebaasi ISE haldab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium (ELNET Konsortsium).

Andmebaasi ISE esileht