Nutisõbralik e-kataloog ESTER

2018. aastal valmis arvuti- või telefoniekraani suurusele kohalduv mobiilisõbralik e-kataloog, kus on olemas kõik e-kataloogi senised funktsioonid.

Selleks, et mobiilsetes seadmetes oleks ESTERi kasutus mugavam, muudeti eksemplaride näitamine senisest ülevaatlikumaks. Lisandus võimalus veeru päisel klõpsates järjestada eksemplare asukoha, kohaviida, staatuse ja märkuste veeru alusel. Kõikide eksemplaride kuvas (nt. perioodika puhul, kus eksemplare on väga palju) lisandus võimalus filtreerida kirjeid staatuse või asukoha alusel ja teha otsingut ka eksemplaride andmetest.

Ekraanikuva on veidi erinev telefoni püsti- või põikiasendis. Arendus töötab enamlevinud veebilehitsejates Android ja iOS platvormidel.

Eellugu. 2011. aastal tõdeti, et hüppeliselt on kasvanud mobiilseadmete (nutitelefonid) kasutamine e-kataloogi külastamiseks. Arutati võimalust allalaaditava ESTERi äpi loomiseks ja kaaluti nutiversiooni jaoks eraldi veebipordi kasutuselevõttu. Eeltööd e-kataloogi nutiversioon loomiseks algasid 2013. aastal. Kohe peale ESTERi Tallinna ja Tartu andmebaaside liitmist 2014. a. valmis ülesande püstitus ja loodi disainikavandid.

2018 teostati lahendus, kasutades skaleeruva veebidisaini (responsive web design) võimalusi, mis aitab e-kataloogi mugavalt kasutada olenemata ekraani suurusest.

Arendaja: Martin Pajuste