Eesti artiklite andmebaas ISE

Huvitavat ISEs

Alates 4. maist 2023 on andmebaasi ISE avalehele lisatud uus…
e-kataloog ESTER

ESTERi ja ISE serverite migreerimine virtuaalserveritesse

2019. aastal viidi ESTERi ja ISE andmekogud üle senistelt füüsilistelt…
ISE

Eesti artiklite andmebaas ISE on uuenenud

Tänasest asub Eesti artiklite andmebaas ISE uuel aadressil - https://artiklid.www.elnet.ee.  Andmebaas…

Eesti artiklite andmebaas

ISE

Eesti artiklite andmebaas Index Scriptorum Estoniae (ISE) on Eesti suuremates raamatukogudes koostatav andmestu, mis hõlmab infot Eestis või välismaal ilmunud eestikeelsete ning Eesti-teemaliste artiklite kohta.

Andmebaasi koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal. Lisaks kirjeldab ISE Eestit käsitlevaid artikleid välismaistes väljaannetes, samuti eesti autorite välismaal avaldatud artikleid (Estonica), sh väliseestlaste ja väliseestlust käsitlevaid artikleid väliseesti ajalehtedes.

Raamatukogude ühistööna toimus bibliografeerimine aastatel 2009-2016, mil sisestati praktiliselt kõigi väljaannete artiklite kirjeid. Alates 1.01.2017 bibliografeeritakse väljaandeid valikuliselt, lähtudes raamatukogude teemabaasidest, aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded.

ISE aluseks on nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded. Artiklikirjed sisaldavad linki e-kataloogi ESTER, mille kaudu saab jõuda paberväljaandeni. Täisteksti leidumuse korral on lisatud kirjesse link täistekstile.

Andmebaasis on umbes 2 miljonit artiklikirjet, enamik neist pärinevad aastatest 1993–2016. Hilisematest aastatest on kirjete sisestamine valikuline ja paljud väljaanded on täistekstina kättesaadavad DIGARi Eesti artiklite portaalis.

Andmebaasis saab otsida

  • sõnaotsinguga;
  • autori ja pealkirja järgi;
  • väljaande nimetuse või ilmumisaja järgi;
  • märksõna ja liigiindeksi (UDK) järgi.

Lisaks ISE andmekogule on võimalik otsida ka erinevatest teemaandmebaasidest, mis sisaldavad lisaks artiklikirjetele ka raamatute ja üliõpilastööde kirjeldusi.

Andmebaasi ametlik nimi on Eesti artiklite andmebaas Index Scriptorum Estoniae (inglise keeles: Database of Estonian Articles Index Scriptorum Estoniae), lühendatult ISE.

Andmebaasi ISE haldab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium ja see töötab integreeritud raamatukogusüsteemi Sierra tarkvaral, mida arendab firma Innovative Interfaces (USA). Andmebaasi kasutajaliides on eesti ja inglise keeles.

Kopeerkataloogimiseks on e-kataloogi andmed kõigile vabalt kättesaadavad.

ELNETi avaandmete portaal pakub kõigile võimaluse ELNETi andmekogude avaandmeid kasutada.

Vaata ka

Vaata ISE andmebaasi tutvustavat videot  (koostatud Tartu Ülikooli raamatukogus)

ISE arvudes

Eesti artiklite andmebaasi ISE põhimäärus

Artiklid

Andmebaasi ISE juhend

Tagasiside: ise@elnet.ee