E-varamu portaal

E-varamu portaal on uuendamisel ja hetkel võib portaalis esineda tõrkeid, palume kannatust portaali kasutamisel.
Uus portaal avatakse 2024. aastal.

e-varamu

E-varamu portaal on Eesti raamatukogude, muuseumide ja arhiivide ühine otsinguportaal.

E-varamu partnerite ja nende andmeallikatega saab tutvuda siin. E-varamus on leitavad rohkem kui 15 miljoni objekti metaandmed ja u 1 miljonit digitaalobjekti, nende arv kasvab pidevalt. Koostöölepingute alusel liikmetega kajastuvad E-varamu portaalis ka ELNETisse mitte kuuluvate mäluasutuste andmed.

E-varamu portaalis on aasta jooksul olnud 121 934 lehe vaatamist, keskmine külastus  kestab 4 min. Lisaks Eestile on portaali enim kasutatud Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

E-varamu loodi Eesti teaduse infrastruktuuri teekaardi objektina 2015. a detsembris lõppenud projekti „Eesti e-varamu ja kogude säilitamine (esimene etapp)“ raames. Selle loomisel osalesid Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahvusraamatukogu ja Rahvusarhiiv.

Portaali haldajaks on Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium. Portaal töötab Saksamaa digitaalraamatukogu tarkvaral ja selle arenduspartneriks on Convit GmbH (varasem partner oli  Fraunhofer Institute Intelligent Analysis and Information Systems (IAIS)). Portaali kasutajaliides on eesti, inglise ja vene keeles.

E-varamu portaal on partneriks Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud Euroopa Digitaalraamatukogule Europeana.

EL regionaalarengu fond

Vaata ka

E-varamu arvudes

E-varamu portaali põhimäärus

Artiklid

E-varamu kasutusjuhend

E-varamu Facebookis

Tagasiside: info@e-varamu.ee