ISE

Eesti artiklite andmebaas ISE on uuenenud

Tänasest asub Eesti artiklite andmebaas ISE uuel aadressil – https://artiklid.www.elnet.ee

Andmebaas on saanud kasutajasõbralikuma kujunduse, on lisatud uusi võimalusi andmete printimiseks ja salvestamiseks ning täiendatud kasutusjuhendit. Otsida saab nii kogu andmebaasis kui spetsiifilisemates teemabaasides. Mugavamaks on läinud artiklite andmebaasi kasutamine nutiseadmetes. Vahetati välja ka tarkvara. Nüüd kasutatakse andmebaasi ISE koostamisel sama tarkvara, mida kasutatakse ka e-kataloogi ESTER pidamiseks (raamatukogusüsteem Sierra).

Varem aadressilt ise.www.elnet.ee salvestatud püsilingid suunatakse ümber uuele aadressile artiklid.www.elnet.ee. Palume siiski raamatukogude jm veebilehtedel lingid andmebaasile ISE ära muuta ja kasutada edaspidi viitamisel aadressi artiklid.www.elnet.ee.

Artiklite andmebaasi ISE koostatakse peamiselt Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete põhjal. Andmebaas sisaldab üksikuid artikleid 19. sajandist, õigus- ja ajalooalaseid artikleid aastast 1900,  suurema hõlmavusega alates 1990ndatest aastatest. Aastatel 2009-2016 sisestati praktiliselt kõigi Eesti väljaannete artiklite kirjeid. Alates 1.01.2017 täieneb andmebaas valikuliselt raamatukogude teemabaasidest lähtuvalt, aluseks nii trükis ilmunud kui ka võrguväljaanded. Andmebaasis on ligi 1,9 miljonit kirjet, paljudele neist lisatud viited täistekstidele. Loe lähemalt artiklid.www.elnet.ee

Andmebaasi ISE koostatakse 2009. aastast. Andmebaasi ja ühise infosüsteemi haldamise ja arendamise eest Eestis vastutab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium ELNET.

Lisainfo:

Täiendav info:

Riin Olonen, arendusjuht, riin.olonen@www.elnet.ee

Kristina Rallmann, andmebaasi ISE haldur, kristina.rallmann@www.elnet.ee