MTÜ Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium


 

E-kataloog ESTER

E-kataloog ESTER on ELNET Konsortsiumiga liitunud raamatukogude ühiskataloog (sisaldades infot kõigi antud raamatukogudesse saabunud väljaannete kohta). Kataloogis on andmeid ka ülikoolide kolledzhite ja erialaraamatukogudes leiduva kohta.

E-kataloogi ametlik nimi on "E-kataloog ESTER", nimi inglise keeles on "Online Catalogue ESTER". ESTER tuleneb kahest e-kataloogis kasutatavast MARC21 koodist: EST (eesti keel) ja ER (Eesti riik).

Tänaseks päevaks osaleb ühiskataloogi koostamisel 18 raamatukogu, kes kõik kasutavad konsortsiumi poolt hallatavat integreeritud raamatukogusüsteemi Sierra/Millennium (tarkvara arendab firma Innovative Interfaces, USA).

 

E-kataloog ESTER võimaldab:

  • otsida kataloogis sisalduvat paljude tunnuste alusel: autor, pealkiri, märksõna, kohaviit, UDK, ISBN jne.
  • leida raamatute ja muude väljaannete täpne asukoht raamatukogus
  • näha, kas väljaanne on kohal või välja laenutatud
  • tellida väljaandeid kohalkasutamiseks või kojulaenutamiseks
  • kasutada iseteeninduse Minu ESTER võimalusi
  • saata ettepanekuid ja tellimissoovitusi raamatukogudele
  • tutvuda ilmuma hakkavate väljaannetega eelkataloogis
  • olla kursis uudiskirjandusega oma raamatukogus

ESTER täieneb pidevalt, sealhulgas ka andmete kandmisega kaartkataloogidest e-kataloogi. Sellegipoolest ei sisalda e-kataloog veel kõike raamatukogudes leiduvat. Täielikuks otsinguks nimetatud raamatukogudes sisalduva kohta tuleb kasutada ka kaartkatalooge raamatukogudes kohapeal.

E-kataloogile internetis juurdepääsu loomiseks tuleb kasutada e-kataloogi ametlikku aadressi (www.ester.ee) ja logo või ametlikku nime.

Kopeerkataloogimiseks on e-kataloogi andmed vabalt kättesaadavad kõigile Eesti raamatukogudele. Teised asutused võivad andmeid kopeerida kokkuleppel ELNETiga. Vaata lisaks ...


E-kataloogi ESTER logo

Logod lae alla siit.

Tagasiside: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.