ELNET tunnustab

Meil on hea meel teatada, et ELNET Konsortsiumi parimad on valitud. Anname välja kahte auhinda: aastaauhind „ESTER!“ (ehk Eriti Suurepärane Tegutseja ELNETi Raames) parimale kolleegile möödunud aastal tehtud silmapaistvate töötulemuste eest ja aastaauhind „ELNETi aasta tegu“, et tõsta esile ELNETi kogukonna jaoks olulist arendust või ettevõtmist.

Valimisel said osaleda kõik ELNETi liikmesraamatukogude volitatud esindajad, ELNETi töörühmade liikmed ja töötajad. Parimad kuulutati välja Eesti IUG I osa seminaril Botaanikaaias 16. mail 2022.

Aastaauhind „ESTER!“

Kadi MältonKandidaate auhinnale „ESTER!“ esitati kokku 9. Aastaauhinna „ESTER!“ võitis ülekaalukalt Kadi Mälton.

Kolleegide kommentaaridest:

“Kadi on tubli, abivalmis, sõbralik ja põhjalik inimene, kes teeb oma tööd südamega. Tema eestvedamisel on valminud mitmeid juhendeid ja kui ta midagi ELNETi listidesse kirjutab, siis on asi selge ka neile, kelle igapäevatöö ei ole kataloogimine. Kadi on rahulik, sihikindel ja tasakaalukas töörühma juht, kes veab arvukaid töörühma koosolekuid ja toimetab mahukaid kataloogimisjuhendeid.”

Tänukirjad pälvisid suurepärase töö eest Riin Olonen, Urve Erm, Kristina Rallmann ja hea koostööpartner Meelis Lilbok (Deltmar OÜ).

ELNETi aasta tegu! 2022

aastategu 2022ELNETi aasta tegu valiti sellel aastal kolmandat korda. Aasta teo auhinna pälvis normandmete automaatse kontrolli lisamine ESTER Sierrasse ja toote testimine.

Normandmete automaatse kontrolli lisamine ESTER Sierrasse ja toote testimine on oluline normikirjeid puudutav arendus, mis vähendab olulist igapäevast käsitsi tehtavat tööd ning võimaldab efektiivsemalt uuendada bibliokirjetes olevaid pealdisi.

Normandmete automaatse kontrolli lisamine ESTER Sierasse ja toote testimine oli meeskonnatöö.

Suur tänu: Kadi Mälton, Külli Moont, Urve Erm, Meelis Somelar, Riina Felding.

Kolleegide kommentaaridest:

„Tubli abiline igapäevases töös ja vähendab käsitsi tehtavat tööd ning on heaks töövahendiks kataloogi korrastamisel. Alati on hea kui saab võtta kasutusele lahendusi, mis vähendavad käsitsi tehtavad tööd ehk las masin töötab!“